İlk hamilelik belirtileri

İlk hamilelik belirtilerinin 2. veya 3. hamilelik belirtilerinden ne farkı vardır ? 1. gebelikte hamilelik belirtileri ilk hafta ortaya çıkabilir mi ?  hamilelik belirtileri akıntı ile kendini gösteriyor olabilir mi ?   erken gebelikte hamilelik belirtileri kasık ağrısı yapar mı ?  ilk gebelikte en erken hamilelik belirtileri ne zaman ortaya çıkar ? hamilelik belirtileri kadınlar kulübü ve diğer forumlarda nasıl anlatılıyor, ortalama olarak hamilelik belirtileri ne zaman başlar ? dış gebelik belirtileri en erken ne zaman belli olur ? cinsel ilişkiden itibaren 1 haftalık hamilelik nasıl anlaşılır ? diye kafanızı yormayın, bu yazımda merak ettiklerinizi yanıtlıyorum.

Ergenlik dönemini yeni atlatmış genç bayanlarda ilk hamilelik belirtileri , daha önce doğum yapmış bayanlara istinaden daha belirgin olabilir bunun en önemli sebebi ise kalça eklemlerinin doğuma hazırlanırken yaşadıkları genişleme, özellikle göbek altındaki pubis bölgesinde ana eklemelerin doğun öncesi ayrışmasının yarattığı kasık ağrıları özellikle ilk gebelikte şiddetli olabilir, daha önce doğum yapmış olanlarda bu eklem zaten açılmış olduğu için ciddi ağrılara yol açmaz. Tabi bu konuştuklarımız ortalama değerlerdir, her bayanda farklı olabilir. İlk gebeliği olmasına rağmen 6 ay farkına varmayan daldın kadınlarlada karşılaştık :)

Gebelik süreci birçok hormonu harakete geçirerek kadın bedeninde radikal değişikliklere yol açıyor ve tüm kaynakları öncelikle anne karnındaki fetüsün kullanmasını sağlıyor, iskelet yapısından bile ödün vererek gerekli mineralleri kemiklerden sökerek bebeğe verebiliyor, bebeğin geçeceği doğum kanalını önceden hazırlayarak rahat geçiş imkanı sağlıyor. Tüm bu değişimler çok kısa sürede ortaya çıktığı için özellikle ilk hamileliklerde kasık ağrısı, bel ağrısı, halsizlik, iştah değişimi, bulantı , kusma gibi şikayetler daha belirgin oluyor.

İlk veya mükerrer gebeliklerde erken hamilelik belirtileri yinede bir gebeliğin habercisi olmayabiliyor, en doğru karar idrarda gebelik testi ile takip ederek pozitif çıktıktan sonra gebelik psikolojisine izin vermektir. Özellikle gebe olmak için aşırı hevesli bayanlarda sahte gebelik belirtileri olabiliyor, bazen bu o kadar abartılı oluyor ki, kadın adetten kesiliyor, karnı büyümeye başlıyor, bulantı , kusma herşey tamam ama gebelik testi negatif çıkıyor. İnanç insan organizmasını bile yanlış yönlendirebiliyor.  Gebelik durumu ve kürtaj fiyatları için WhatsApp  den yazabilirsiniz, yada direkt arayınız .
.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur ?

Gebelik belirtilerinin gerilemesi

Gebelik belirtisi akıntı

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.