8 Ocak 2017 Pazar

Gebelik belirtisi akıntı

Cinsel ilişkiden itibaren eğer döllenme oldu ise bir hafta içinde gebelik belirtisi akıntı ve diğer emareleri görmeye başlamanız nadir değildir. Yeşilçam Türk filmlerinde rastladığınız gebelik belirtileri gibi, bulantı, kusma, baş dönmesi ve aşerme herkeste olmayabilir, olursada direkt olarak gebeliğe işaret etmeyebilir, mesela hamilelikte sıklıkla ortaya çıkan akıntı, hiç gebe olmayan kadınlardada sık görülür, gebelik belirtisi olarak akıntı ve diğer belirtiler hakkında aşağıdaki linke tıklayarak takma isim girerek bana yorum şeklinde soru günderebilirsiniz, tüm yorumlar ve sorular cep telefonu ekranıma düşüyor, dolayısı ile birkaç dak. İçinde yanıt yazabiliyorum :

DOKTORA SORU SOR     CEVAPLARI OKU

Gebelikte akıntı renksiz yani şeffaf ve kokusuzdur, aslında cinsel istek esnasındada aynı akıntı geldiği için bu böyle bir akıntı ile karşılaştığınızda mutlaka hamile olduğunuzu düşünmemelisiniz. Normal zamanlarda ortaya çıkan akıntı asidiktir, ama gebelikle birlikte vajinal asidite azalır ve bazik bir akıntı oluşur, turunsol kağıt ile kontrol edilirse akıntının asitmi bazmı olduğunu anlayabilirsiniz, ama yinede gebeliği akıntı üzerinden ıspatlamak mümkün değildir.

İstenmeyen gebeliğiniz varsa ve sonlandırmak istiyorsanız maliyetler yani kürtaj fiyatları için İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayabilirsiniz, yada WhatsApp 0532 221 3007 den çoçuk aldırma  fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Hamilelik belirtisi akıntı ne zaman başlar ? Genelde ilişkiden sonra 10. Günlerde başlar, beyaz akıntı hamilelik belirtisi mi kadınlar kulübü ? Gebelik akıntısı şeffaftır, beyaz akıntı mantar enfeksiyonu olabilir, erken gebelikte akıntı nasıl olur ? Şeffaf ve kokusuzdur, hamilelik belirtileri ilk ayda akıntı, bulantı ve kusma şeklinde olabilir, hamilelik belirtileri akıntı ve kaşıntı bazı bayanlarda ortaya çıkabilir, hamilelikte vajinal akıntı ne zaman başlar ? 3. Haftada başlar, şeffaf akıntı hamilelik belirtisi midir ? Evet ama libidoya bağlıda olabilir, hamilelik belirtileri akıntı olurmu ? Evet.

   GEBELİK BELİRTİSİ YORUMLARINI OKU

Jinekolog Op Dr Turgay Karakaya 0212 227 5519 - 0532 221 3007 WhatsApp Bakırköy İstanbul

2 yorum:

  1. Hocam bulantı kusmam geçti ama doktorum bebeğin sağlıklı olduğunu söylüyor, bir sıkıntı olur mu

    YanıtlaSil