18 Mayıs 2016 Çarşamba

Gebelik belirtisi kasık ağrısı

Hamile olduğunuzu gösteren bulgular arasında en önemlisi adet gecikmesidir, ama zaten adet düzensizliği durumunuz varsa veya son adet tarihinizi hatırlamıyorsanız, gebelik belirtisi kasık ağrısı gibi sekonder bulgulardan biri olarak karşınıza çıkabilir. Döllenme ve 1-2 gün içinde oluşan yeni canlının rahim boşluğuna yerleşmesi ile salgılanmaya başlanan beta  human corionic gonadotropin ( beta hcg ) hormonunun başlattığı değişikler arasında kalça kemikleri arasındaki eklemlerin genişlemesi ve kasıklarda ağrılar ortaya çıkabilir. İdrarda gebelik testi, kanda beta hcg veya obstetrik ultrasonla gebelik kesesinin tespiti gibi objektij hamilelik kanıtları yokken, aş erme, mide bulantısı, baş dönmesi ve kasık ağrıları gibi subjektif gebelik emareleri değerli değildir.

Hastalarımızdan bazıları gebelik belirtisi kasık ağrısı ne zaman başlar diye soru yöneltiyor, kişiden kişiye değişmekle beraber gebeliğin her döneminde rastlanabilir, erken hamilelik belirtileri adet gecikmesi olmadığı sürece anlam taşımaz, psedösiezis denilen sahte gebeliklerde nerdeyse tüm belirtiler vardır ama bebek yoktur, gebelik belirtisi kasık ağrısı nasıl olur diye merak ediyorsanız genelde batma şeklinde girip çıkan bir ağrı şeklindedir, gebelik belirtisi kasık ağrısı neden olur diyenlere ise bunun en önemli sebebinin gebelik hormonlarının eklemlerde olan etkisi cevabını verebiliriz, kasık ağrısı gebelik belirtisi midir sorusu ise kısa olarak hayır ile cevaplanır, zira kasik ağrısı birçok hastalıkta olabilir, başta kasık fıtığı olmak üzere, hamilelik belirtisinde kasık ağrısı olurmu, pek ala oluyor, erken hamilelik belirtileri kasık ağrısı ile özetlenemez, adet gecikmesi esastır, hamilelik belirtilerinden sonra yapılan gebelik testi hamileliği ispatlar.

Gebelik belirtisi

Kadın organizmasında hamilelik süreçlerinde dışa vuran tüm işaretler hakkında bilgi almak için gebelik belirtisi başlıklı yazımı okuyun.

Gebelik hesaplama

Kaç haftalık hamile olduğunuzu henüz daha ultrasona girmeden tespit etmek için hangi tarihten itibaren saymaya başlayacağınızı öğrenmek için gebelik hesaplama konulu yazımı okuyun.

Gebelik belirtileri ne zaman başlar ?

Hamile kaldığınızı düşündürecek erken işaretlerin döllenmeden itibaren ne zaman başlayacağına dair bilgiler için gebelik belirtileri ne zaman başlar adlı makalemi okuyun.

Dış gebelik belirtileri ne zaman başlar ?

Nadirde olsa başa geldiği zaman ameliyatsız kurtuluş olmayan ektopik hamileliklerde sizi alarme edecek buluguların başlama günü hakkında detaylar için dış gebelik ne zaman başlar konulu yazımı okuyunuz.

Kürtaj ücretleri

Mayıs sonu 2016 senesi için Avrupa yakası İstanbul'da çocuk aldırma fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrenmek için kürtaj ücretleri adlı makalemi okuyunuz, yada Bakırköy'deki muayenehanemi telefonla arayarak veya WhatsApp'tan ( 0532 221 3007 ) yazarak güncel kürtaj fiyat listemizi isteyebilirsiniz.

Kürtaj Sultangazi

İstanbul Sultangazi ilçesinde ve civarında kürtaj yapılan yerler ve kürtaj fiyatları hakkında bilgi edinmek için kürtaj sultangazi konulu yazımı okuyunuz.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Diploma ve Uzmanlık Belgesi
0212 227 5519
0532 221 3007
0542 215 7274 WhatsApp
Haritada adres ve konum
İncirli Caddesi no:9/8 kat 2 Ceylan Apt. Bakırköy İstanbul ( Kemerburgaz Üniversitesi yanı , Kaymakamlığın az yukarısı, TEB bankası karşısı Bakırköy meydana çok yakınız )
Muayenehane resimleri
Metrobüs : İncirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyünüz,
Vapur : Bakırköyde inip meydana yürüyün.
Uçak : Atatürk havalimanına taxi ile 10 dak. ( İstanbul dışından gelen hastalar yarım saatte işlemini yaptırıp aynı gün geri uçabilirler )
Şehirlerarası Otobüs : Esenler otogarından metro ile 10 dak. )

Gebelik belirtisi kasık ağrısı yorumları

www.Twitter.com/jinekologdr
www.Facebook.com/kurtajfiyatlari
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com

Gebelik belirtisi kasık ağrısı konusu için site kullanım kuralları

1 yorum:

 1. Iyi gunler ben gebelik belirtisi kasık ağrısı ile ilgili bir sey danışacaktım bu numarayı gebelik testi Başlıklı siteden aldım
  7 05 2016, 11:17 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  7 05 2016, 11:28 - .: Ben 18 yasindayim yaklasik 1 1.5 ay once erkek arkadasimla cinsel bi birliktelik yasadim korumalı fakat reglim 30 gün gecikti normalde de iliski sonrası gecikmelerim oluyor hamilelik riskinden korkuyorum bazen basim donuyor acaba kafama cok taktığım icin psikolojik mi oluyor hastaneye de gitmeye korkuyorum aileme haber verirler diye sizce ne yapmalıyım
  7 05 2016, 11:28 - .: Kesin sonuc almak icin
  7 05 2016, 11:51 - Jin op dr turgay karakaya: Test yapın
  7 05 2016, 11:55 - .: Idrar testi ise yarar mi kesin sonuc verir mi
  7 05 2016, 11:56 - Jin op dr turgay karakaya: Evet
  7 05 2016, 11:57 - .: Tesekkur ederim bilgi Verdiğiniz icin iyi gunler
  7 05 2016, 15:05 - Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır. Daha fazla bilgi için dokunun.

  YanıtlaSil