Gebelik hesaplama

Gebelik hesaplama, gebelik haftasını net olarak tespit etme cinsel aktivitesi olan her bayan için bilinmesi gereken önemli konulardandır. Bu yazımızda gebelik haftasının nerden başladığını , nasıl hesaplanacağını anlatmakla kalmayıp , adet gecikmesi , kürtaj nedir , kürtaj nasıl yapılır , İstanbul'da kürtaj fiyatları kaç paradır, vakum kürtaj nasıl olur , kızlık zarı dikimi fiyatı ne kadardır , kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi nasıl yapılır, geçici kızlık zarı dikimi kaç gün dayanır , kızlık zarı muayenesi fiyatı nedir gibi birçok sorunuza cevap veriyoruz. Tabiki merak ettiğiniz herşeyi yine bize telefonla veya WhatsApp'tan yazarak sorabilirsiniz.


Gebelik hesaplama

Gebelik daima hafta hafta hesaplanır , kimse size 60 günlük gebelim demez onun yerine 8 veya 9 haftalık hamilelikten söz edilir , normal bir gebelik toplam 40 haftada tamamlanır bu yaklaşık 9 ay 10 gün kadardır. Peki gebelik haftası nasıl hesaplanır , hangi tarihten itibaren saymaya başlamak lazım , işte bu noktada birçok hasta yanlış hesaplama yapıyor , kendi mantıklarınca cinsel ilişki tarihinden itibaren saymaya başlıyorlar , hatta dahada abartıp adet gecikmesinden itibaren sayanlar bile var , bize 5 günlük gebeyim kürtajı kaça yapıyorsunuz diye soruyorlar. Ama aslında gebelik son adetinizin ilk gününden itibaren sayılır, bu tarhi ortalama olarak cinsel ilişkiden 2 hafta kadar öncedir. bazı delikanlılar panik yapabiliyor bu durumda yaw ben 2 hafta önce cinsel ilişkiye girdim , siz 4 haftalık hamile olduğunu söylüyorsunuz , yoksa bu çocuk benden değil mi ? gibi endişelerini dile getirebiliyorlar , yok kardeşim o bebek senin merak etme :)

Gebelik belirtileri

Gebelik belirtilerinin çoğu tarih oldu desem fazla yalan söylememiş olurum , zira bayanlar artık eskisi gibi evde bir tülün arkasında bekleyen tüm gününü kendini dinleyerek geçiren hanımlar değiller , herkesin bir işi bir koşturması var , dolayısı ile bu hızlı yaşam çağında bulantı , kusma , baş dönmesi , sıcak basması , vajina ıslaklık hissi , kasıklarda açılma ağrısı , memelerde gerginlik gibi belirtiler pek fazla deneyimlenmiyor , tabiki bunları hissedenlerde çoktur ama en önemli gebelik belirtisini mutlaka vurgulamak lazım ; adet gecikmesi. Evet diğer belirtiler ne olursa olsun adet gecikmesi kadar önemli olamaz. Beklediğiniz tarihte hala adet görmedi iseniz birkaç gün daha bekleyerek bir idrarda gebelik testi yapın. Gebelik belirtileri hakkında detay için ; www.gebelikbelirtisi.com/2015/03/gebelik-belirtileri.html yazımızıda okuyunuz.

Adet gecikmesinin nedenleri

Adeti geciktiren sebepler yani adet gecikmesinin nedenleri arasında öncelikle akla gebelik gelir ve öncelikle hamile olup olmadığınızı test yaparak doğruladıktan sonra diğer sebepleri düşünmeye başlayın diyebililirim. Adet gecikmesine yol açan diğer sebepleride sıklık sırasına göre yazarsak ; stres , seyehat , hormonal hastalıklar , diğer dahili hastalıkları ve ağır spor yapmaktır.

Kürtaj Fiyatları

İstanbul'da kürtaj ücretleri ortalama olarak ...tl civarından başlar ve jinekoloğun bulunduğu semte göre, hamilelik haftasına göre ve başka faktörlere göre yükselebilir. Çocuk aldırma fiyatlarını belirleyen en önemli etken gebelik haftasıdır. Dikkat ederseniz hangi jinekoloğu arayıp kürtaj fiyatı almak isteseniz sekreteri önce size kaç haftalık hamilesiniz diye sorar ve ona göre yaklaşık bir maliyet söyler , ama kürtaj öncesi gebelik haftası en kesin olarak ultrasonla bakarak ortaya çıkar ve ona göre kürtaj planı yapılır, zira 10 haftadan sonra kürtaj yasaktır. Kürtaj fiyatlarına geri dönersek en küçük gebelik olan 4 haftalık kürtaj İstanbul'da en ucuzdur, 5 haftalık olduğunda , yada 6 hafta , 7 hafta gibi gebeliklerde bebek aldırma maliyetinizde artacaktır.
Güncel kürtaj ücretleri için ; www.kurtajfiyatlaristanbul.com/2015/03/kurtaj-ucretleri.html sayfamızda bakınız.

Kızlık zarı dikimi fiyatı İstanbul

İstanbul'da bekaret diktirme ameliyatları , yani cerrahi adı ile himenoplasti operasyonları jinekolojinin en merak edilen müdahaleleri olmuştur, kürtaj ve sezeryan ameliyatları gibi sıradan bir işlem olmayan kızlık zarı dikimi az sayıda jinekolog tarafınca yapılmaktadır. Kızlık zarı dikimi fiyatları İstanbul'da sıklıkla yapılan operasyonun içeriğine göre değişir , en pahalı olanlardan en ucuzuna göre dizersek ; vajina daraltma ameliyatı ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatını başa yazmak gerekir , onu labioplasti ve kalıcı hymenoplasty operasyonu fiyatı , çift kat flep yöntemi , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi ücretleri izler. En çok yapılan ve hastalarca en fazla tercih edilen ise flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. İstanbul'da kızlık zarı dikimi maliyetleri hakkında detaylar için ;
.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gebelik belirtilerinin gerilemesi

Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur ?

Gebelik belirtisi akıntı

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.