Gebelik ve Sara Hastalığı ( Epilepsi )

Nöbet bozuklukları doğurganlık bozabilir. Ama bazı antikonvülzanlar kasıtsız gebelik sonuçlanan, doğum kontrol hapları daha az etkili hale getirebilir.

Antikonvülsan ilaçların doz terapötik seviyenin muhafaza edilmesi için, gebelik sırasında artırılabilir gerekebilir. Kadınlar yeterli uyku almak ve antikonvülzan düzeyleri terapötik aralıkta tutulması durumunda, nöbet sıklığı genellikle hamilelik sırasında artmaz ve gebelik sonuçları iyi olmakla birlikte, preeklampsi, fetal gelişme geriliği ve ölü doğum riski biraz artar. Genel olarak, kontrolsüz nöbetler antikonvülzanlar kullanımı daha hamilelik sırasında daha zararlı olan, bu nedenle, hamilelik sırasında tedavi öncelikli nöbetler kontrol etmektir. Bir nörolog ile önyargı istişare gebelik öncesi anne nöbet stabilize etmek için tavsiye edilir, antikonvülzan mümkün olan en düşük doz kullanılmalıdır.

Antikonvülsanlar biraz konjenital malformasyon riskini artırır ve biraz yavru istihbarat azalma eğilimi olabilir, zihinsel engelli riski artabilir. (Eritroblastosis neonatorum) yenidoğanın hemorajik hastalığı riski (örneğin, fenitoin bazı antikonvülsanlara utero maruz kalma artabilir


, karbamazepin


, fenobarbital


); D vitamini ile prenatal vitamin alınır ve K vitamini yenidoğana verilen ancak, hemorajik hastalığı nadirdir.

Fenobarbital hamilelik sırasında alınan  ilacın enzimler conjugating yenidoğan karaciğer neden belki de fizyolojik sarılık yenidoğan azaltabilir yaygın var. fenitoin genel olarak tercih edilir.

Tüm antikonvülzanlar ek folat ihtiyacını artırmak; 1 mg po kez / gün verilir. İdeal olarak, gebelik öncesi başlatılır.

Vajinal doğum genellikle tercih edilir, ama kadınlar doğum sırasında nöbet tekrar varsa, sezaryen gösterilir. Antikonvülzan düzeyleri hızla doğum sonrası değiştirebilir ve yakından sonra izlenmelidir.

Sean C. Blackwell, MD son tam bir inceleme / revizyon Aralık 2008.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hamilelik belirtileri en erken ne zaman belli olur ?

Gebelik belirtilerinin gerilemesi

Gebelik belirtisi akıntı

yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.